Strona główna » Blog » Anna Cieślak i Lesław Żurek przeciwko Handlowi Ludźmi

Anna Cieślak i Lesław Żurek przeciwko Handlowi Ludźmi

W tym roku, 18-tego października już po raz szósty obchodzony będzie Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Z tej okazji w dniach 16-18 października w warszawskim kinie MURANÓW odbędzie się pierwszy międzynarodowy festiwal filmowy poświęcony tej tematyce.

18/18 Międzynarodowy Festiwal Filmów o Handlu Ludźmi – to wydarzenie, które łączy w sobie społeczne i edukacyjne wartości skupione wokół tematu walki z handlem ludźmi oraz artystyczną formę filmowego wyrazu.

Podczas festiwalu zostaną zaprezentowane 23 filmy dokumentalne i fabularne, poruszające temat handlu ludźmi w różnych jego przejawach. 18 z nich będzie walczyło o nagrodę w konkursie, 5 projekcji odbędzie się w ramach wydarzeń towarzyszących festiwalowi.

Ambasadorami festiwalu zgodzili się zostać młodzi polscy aktorzy: Anna Cieślak i Lesław Żurek. Jej debiutancka rola – Marioli, ofiary handlu ludźmi w filmie „Masz na imię Justine” została nagrodzona na festiwalu w Gdyni w roku 2005. On wystąpił w filmie Kena LoachaPolak potrzebny od zaraz”, wcielając się w rolę Karola – oszukanego pracownika z Polski.
Obydwa filmy będzie można zobaczyć w trakcie festiwalu.

2018-03-14T09:19:22+00:0028 sierpnia 2012|Gwiazdy, Kultura, Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: