Aminokwasy jako suplement dla kobiet

Strona główna » Blog » Aminokwasy jako suplement dla kobiet

Aminokwasy jako suplement dla kobiet

Aminokwasy to niezwykle ważny suplement diety, który przeznczony jest nie tylko dla mężczyzn, ale także dla kobiet. Mają one niezwykle ważne znaczenie dla naszego organizmu, przede wszystkim, kiedy żyjemy aktywnie, uprawiamy sport i zawsze chcemy cieszyć się energią.

Kilka słów o aminokwasach

Jeżeli zastanawiasz się, czy Ty również powinnaś sięgnąć po aminokwasy białkowe, w pierwszej kolejności powinnaś zapoznać się z efektami, jakie możesz dzięki nim uzyskać, ale również z ewentualnymi skutkami ubocznymi, by zawsze je bezpiecznie stosować. Zacznijmy od tego, że aminokwasy podzielić można na aminokwasy egzogenne, których organizm sam nie potrafi wytworzyć, oraz aminokwasy endogenne. Zaliczamy do nich leucynę, izoleucynę oraz walinę.

Aminokwasy określić można jako naturalny składnik, niezbędny, aby nasz organizm był doskonale wyposażony w białko. Są one zawarte w pokarmach pochodzenia zwierzęcego, ale równie dobrze, kiedy nasza dieta jest w ni uboga możemy sięgnąć po odżywki zawierające aminokwasy.

Jak działają aminokwasy?

Najważniejszym zadaniem aminokwasów jest transport związków energetycznych, które w mięśniach wynoszą około 35%. Najlepsze aminokwasy doskonale i skutecznie stymulują syntezę białek, dlatego też mamy dostęp do energii i zostają powstrzymane procesy katabolizmu.

Warto wspomnieć, że aminokwasy bardzo pozytywnie wpływają na bilans azotowy, a także hamują proces degradacji białek w mięśniach. Specjaliści uważają, że aminokwasy rozgałęzione są najlepszymi suplementami diety, które przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

W chwili, kiedy spożyjemy aminokwasy przed aktywnością fizyczną, nasz organizm lepiej poradzi sobie z katabolizmem a także skupi swoją uwagę na rezerwach energetycznych. Efektem będzie piękna, smukła i szczupła sylwetka i radość, iż udało nam się osiągnąć upragniony cel. Warto wspomnieć, że treningi przed którymi zażyjemy aminokwasy będą efektywniejsze, dłuższe i przynosić będą pozytywniejsze efekty.

Aminokwasy powodują, że w mózgu uwalnia się serotonina, a to właśnie ona odpowiada za ospałość oraz zmęczenie. Dzięki temu nasz organizm jest mnie zmęczony i praca mięśni może trwać dłużej.

Mniejszy apetyt lepsze efekty ćwiczeń

Aminokwasy przyjmowane regularnie sprawiają, że zmniejsza się nasz apetyt. Jeśli dodatkowo przyjmujemy porcję aminokwasów do niskokalorycznych posiłków sprawiają one, że posiłki są bardziej sycące i uczucie głodu pojawia się później. Jest to znakomita właściwość aminokwasów rozgałęzionych, ponieważ mogą korzystnie działać w chwili, kiedy chcemy zredukować nieco tkankę tłuszczową.

Jeśli brakuje Ci energii do ćwiczeń, bądź też chcesz uchronić mięśnie, pozbyć się tłuszczu a także osiągnąć szybszą regenerację po wyczerpującym treningu z całą pewnością aminokwasy będą doskonałe do tego celu. Aminokwasy dostępne są w postaci proszku, tabletek czy kapsułek. Możemy więc wybrać najlepsze i najbardziej wygodne dla siebie rozwiązanie.

2018-03-14T04:03:11+00:00 2 marca 2017|Zdrowie|

Zostaw komentarz