M&S_1_ALEXA PORTRAIT

ALEXA CHUNG ODKRYWA NA NOWO ARCHIWA MARKS & SPENCER!

Marks & Spencer z przyjemnością informuje o modowej współpracy nawiązanej z brytyjską ikoną stylu, Alexą Chung.

Kolekcja Archive by Alexa to wspólne dzieło dwóch ikon brytyjskiej mody: Alexy Chung i marki Marks & Spencer. Kolekcja łączy w sobie awangardowy styl Alexy z najlepszą brytyjską tradycją, reprezentowaną przez M&S.

Sięgając do niezwykłych archiwów Marks & Spencer, mieszczących się w Leeds*, Alexa i zespół projektantów M&S, odbyli wspólną podróż do źródeł brytyjskiej mody. Jej owocem jest Archive by Alexa, pierwszy z serii projektów „M&S &”**, czyli niezwykłych, limitowanych kolekcji, tworzonych przez M&S we współpracy z najbardziej intrygującymi projektantami, markami oraz ikonami mody i stylu.

Kolekcja składa się z 31 elementów, pieczołowicie wybranych i wystylizowanych przez Alexę i zespół M&S. Wyjątkowe wyczucie stylu Alexy pozwoliło zinterpretować klasyczne elementy w duchu najnowszych trendów. Wprowadzenie nowoczesnych tkanin i palety kolorów zaowocowało nowoczesną kolekcją, która czerpie pełnymi garściami z najlepszej brytyjskiej tradycji. Kampania promująca kolekcję ruszy w kwietniu, a sama Alexa weźmie czynny udział w jej przygotowaniu.

Alexa Chung o współpracy z M&S: „Od zawsze mam sentyment do Marks & Spencer. Jestem ogromnie podekscytowana tym, że mogę być częścią tego niezwykłego projektu. Przyglądanie się historii przemian społecznych i ewolucji brytyjskiej mody, którą M&S uosabia, ma w sobie coś bardzo poruszającego.”

Steve Rowe, Executive Director of General Merchandise Marks & Spencer, o kolekcji Archive by Alexa: „Umożliwienie Alexie pełnego dostępu do naszego Archiwum było niezwykłym doświadczeniem. Marks & Spencer jest marką o długiej i bogatej historii, w której jakość od zawsze była priorytetem, stąd też podobnie jak nasze niezwykłe dziedzictwo i autorskie projekty oraz świetne wyczucie stylu i świeże podejście Alexy do mody, stała się fundamentem tej współpracy. Z ich połączenia narodziła się wyjątkowa, sygnowana przez Alexę kolekcja, której sercem pozostaje tradycja” .

Premiera Archive by Alexa planowana jest na kwiecień 2016 roku. Kolekcja będzie dostępna w wybranych sklepach M&S oraz na stronie internetowej www.marksandspencer.com

#ArchivebyAlexa

*Archiwum Marks & Spencer, mieszczące się w budynku Uniwersytetu w Leeds, to jedno z najbogatszych źródeł informacji o historii handlu w całej Wielkiej Brytanii. Dokumentuje ponad 130 lat historii marki, od Penny Bazaar, czyli sklepiku „wszystko za pensa”, aż po dzisiejszą, międzynarodową sieć sprzedaży.

Archiwum zostało założone w 1984 roku, by uczcić 100. rocznicę narodzin marki. Od tamtej pory zajmuje się zbieraniem, katalogowaniem i udostępnianiem wszelkich materiałów związanych z jej historią.

Archiwum posiada w swoich zbiorach ponad 70.000 przedmiotów historycznych i archiwaliów, a jego misją jest gromadzenie, przechowywanie i wykorzystanie zasobów odnoszących się do wszystkich aspektów historii M&S i jej rozwoju jako firmy.

Bogaty zbiór eksponatów obejmuje dokumenty, publikacje, fotografie, filmy, artykuły odzieżowe i gospodarstwa domowego, materiały reklamowe, projekty oraz wiele innych, cennych pamiątek. Najstarsze z nich datuje się na 1884 rok, czyli rok założenia M&S.

** Marks & Spencer. Mariaż stylu i doskonałej jakości. Idea współpracy od zawsze była nam bliska. Dlatego z dumą prezentujemy nasze wyjątkowe dziedzictwo i łączymy je z utalentowanymi osobistościami ze świata mody i stylu. Ich wizja i nasza tradycja – oto „M&S &”.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również