zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Alergia na proszek do prania? Sprawdź 3 sposoby na hipoalergiczne czyszczenie ubrań

Alergia na proszek do prania? Sprawdź 3 sposoby na hipoalergiczne czyszczenie ubrań

Żyjemy w czasach, w których z każdej strony bombardowani jesteśmy konserwantami i innymi chemikaliami. Nawet te środki, które powinny nam pomagać i zwiększać higienę naszego życia, w praktyce nierzadko okazują się szkodliwe. Przykładem takiego produktu może być zwykły proszek do prania. Wie o tym wiele mam, ponieważ delikatna skóra dzieci jest szczególnie wrażliwa na kontakt z preparatami chemicznymi i często reaguje alergicznie. Czy istnieje zatem jakaś alternatywa, która pozwoli nam ochronić nasze maluchy przed wysypkami i świądem, a jednocześnie wyczyści wszystkie uporczywe plamy z ubranek dzieci?

#1. Orzechy do prania – hipoalergiczne i ekonomiczne

Choć naturalne i ekologiczne sposoby prania ubrań nadal nie są bardzo popularne,  zdecydowanie warto wziąć je pod uwagę. To inwestycja w nasze zdrowie, ale także dobry ruch dla ochrony środowiska. Jednym z takich środków są orzechy do prania. Jest to specjalny gatunek orzechów, które zawierają saponiny – naturalne związki chemiczne o właściwościach czyszczących. Ta metoda prania wykorzystywana jest od stuleci w Indiach i Nepalu. Orzechy piorące sprawdzą się przede wszystkim w domach alergików oraz osób dbających o ekologię – ten alternatywny środek do prania jest pozyskiwany naturalnie, jest w 100% biodegradowalny, hipoalergiczny i bezzapachowy. Ma także właściwości zmiękczające, dzięki czemu piorąc w orzechach nie musisz dodawać płynu do płukania. Co więcej, orzechy piorące to niezwykle ekonomiczna wersja prania – jedno pranie z orzechami kosztuje ok. 16 groszy!

 

#2. Eko-tabletki do prania – skuteczne i łatwe w użyciu

Jeżeli którykolwiek z Twoich domowników jest alergikiem, a orzechy piorące nie są dla Ciebie, wypróbuj ekologiczne tabletki do prania kolorowego i białego. Tego rodzaju produkty wykonywane są przede wszystkim ze środków pochodzenia roślinnego, dzięki czemu są przyjazne dla wegan. Pranie z tego rodzaju tabletkami jest bardzo proste – wystarczy umieścić jedną pastylkę w bębnie pralki. To skuteczny i relatywnie tani sposób na ekologiczne, hipoalergiczne pranie.

 

#3. Mydło marsylskie – ekologiczne i wielofunkcyjne

Innym, choć bardziej czasochłonnym sposobem na pranie jest pranie ręczne z wykorzystaniem mydła, np. ekologicznego, roślinnego mydła marsylskiego. Ten delikatny preparat czyszczący sprawdzi się nie tylko jako środek do prania ubrań, ale także jako substancja do mycia całego ciała. Mydło marsylskie nie wysusza skóry, a z trudnymi plamami po owocach, trawie czy winie radzi sobie wręcz idealnie!

 

Podsumowanie

Jak widzisz, alternatyw dla zwykłych proszków i płynów do płukania jest naprawdę sporo – wystarczy tylko poszukać. Aby wybrać ten najlepszy, musisz poeksperymentować, ponieważ każda z nas ma inne wymagania dotyczące środków piorących. Jesteśmy jednak przekonani, że naprawdę warto to zrobić. W końcu zdrowie naszych pociech jest najważniejsze, prawda?

Ekologiczne środki czystości w dobrych senach znajdziesz w sklepie internetowym ekoMaluch.pl

2018-04-03T12:03:09+01:003 kwietnia 2018|Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: