Strona główna » Blog » Aleksandra Markowska o kolekcji „BALANCE”

Aleksandra Markowska o kolekcji „BALANCE”

Inspiracją jest przede wszystkim kobieta. Dojrzała, nietuzinkowa, świadoma siebie. Kobieta wojowniczka, która walczy o przetrwanie swojej kobiecości.

Kolekcja stworzona jest dla kobiet, które chcą podkreślić swój indywidualny styl oraz seksapil innego wyrazu. Każdy z ubiorów przedstawia pozorny minimalizm i wyrafinowaną estetykę. Kolekcja nie posiada swojego początku ani końca, jest wędrówką po kobiecym ciele.

Ubrania są eleganckie, ale z odrobiną luzu. Wykorzystanie dzianin najwyższej jakości – z naturalnych włókien, jak jedwab i wiskoza. Podczas noszenia dają poczucie komfortu.  Marszczenia i upięcia tkanin są próbą opowiedzenia o szalenie skomplikowanej psychice kobiety. Kolekcja przedstawia wizerunek kobiety glamour, ale jednocześnie o silnej osobowości.

Kolekcja dostępna na stronie http://www.saltandpepper.pl/sklep/kobiety,ec/361,man/aleksandra-markowska/1,pageShowAll/

Projektantka o sobie:
Nazywam się Aleksandra Markowska i jestem projektantką, która tworzy z zamiłowania.
Przygodę z modą zaczęłam w dzieciństwie, ale dopiero na studiach rozwinęłam świadomie swój potencjał. W 2009 roku ukończyłam Wyższą Szkołę Sztuki i Projektowania w Łodzi. Do tej pory zrealizowałam 4 kolekcje autorskie, które pokazywałam na wielu konkursach i pokazach mody w Polsce i zagranicą: „Cocoloco” – konkurs Off Fashion Kielce, „Sygnowanie Kobiecością” – pokaz mody w Rydze, „Kobiecość przede wszystkim” – Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych w Szczecinie, „Balance” – Valencia Fashion Week.
Należę do Fundacji Future In Fashion, która ma na celu promować 10-ciu najbardziej obiecujących projektantów w Polsce oraz za granicą.
Przez ostatnie dwa lata pracowałam w charakterze i kostiumografa w serialu „Przepis na życie” (TVN)
Obecnie przygotowuję 5. kolekcję, którą będę pokazywać w Polsce.

[nggallery id=4702]

Zdjęcia sesyjne
Art Director: Agnieszka Bąk
Photographer: Anna Powierża
Models: Helena Sujecka
Projekt sukienek: Aleksandra Markowska
Make-up& Hair: Justyna Kobyłecka

Zdjęcia lookbookowe:
Photo: Anna Powierża/Verre Studio
Model: Sylwia Wicińska
Makeu-up: Karolina Trębacz

2018-03-14T08:12:04+00:0022 maja 2013|Moda|