Strona główna » Blog » Aldona Orman o magii przeżywania świąt!

Aldona Orman o magii przeżywania świąt!

O MAGII I PRZEŻYWANIU ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA W SPECJALNYM WYWIADZIE DLA CZYTELNIKÓW Moda i Ja OPOWIADA ALDONA ORMAN (Klan – Barbara Milecka, Barwy Szczęścia – Konstancja).

Czym są dla Pani Święta Bożego Narodzenia a przede wszystkim czy istnieje jeszcze według Pani dawna magia świąt ?

… (uśmiech) sam okres przedświątecznych przygotowań jest już sam w sobie magiczny, który przypomina mi o rodzinnym domu, domu pełnym ciepła i miłości. Gdzie jako mała dziewczynka bardzo intensywnie uczestniczyłam w przygotowaniach przedświątecznych pomagając razem z siostrą w sprzątaniu i przygotowywaniu potraw wigilijnych, mając tym samym bardzo szczególne i bardzo osobiste marzenie: mieć własną rodzinę, której będę mogła przekazać wszystkie wartości jakie wyniosłam z domu rodzinnego. Dziś z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że marzenia się spełniają, nawet te najskrytsze … (uśmiech)
Myślę, że magia świąt Bożego Narodzenia towarzyszy każdemu w poszczególnych etapach życia i dla każdego „ta magia” będzie inna pomimo postępującej komercjalizacji. Jednakże tradycja obchodzenia świąt i świadomość ich religijnego wymiaru zależą wyłącznie od nas samych i musimy zrozumieć, że święta powinny uderzyć w nas swoją prostotą i tym, żeby jednak przeżyć je w sposób rodzinny i ciepły.

Aldona Orman,Foto:East News

Czy w tym roku ulegnie Pani modzie na „egzotyczne święta” ?

Szczerze mówiąc nigdy nie byłam zwolennikiem spędzania Świąt Bożego Narodzenia w ciepłym klimacie. Zostałam wychowana w duchu tradycji i Wigilię zawsze spędzam z najbliższymi. Tym bardziej, że od czterech lat jestem szczęśliwą mamą i nie mogła bym, odebrać tych magicznych, ciepłych chwil mojej córce, która cały rok grzecznie czeka na choinkę, na moment dekorowania domu ozdobami świątecznymi i jak każde dziecko oczywiście na św. Mikołaja (uśmiech). Poza tym z roku na rok Idalka jest coraz starsza i wiele rozumie więc staram się jej przekazać w najprostszy sposób te wartości i tradycje, które przekazała mi moja mama i babcia. Poza tym bardzo szczególną uwagę przywiązuję do tradycji obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia więc wspólnie z Idalką kleimy pierogi i uszka do barszczu, który przygotowuję według przepisu mojej mamy i śpiewamy kolędy. Podczas Wigilijnej Wieczerzy nie może zabraknąć tradycyjnych potraw, które w tym roku przygotowuje moja siostra, z którą wspólnie i z jej rodziną zasiądziemy do kolacji Wigilijnej.

Czy mijający rok był dla Pani udany i jaki będzie ten nadchodzący 2013 ?

Udany? … (uśmiech) Myślę, że tak. Wróciłam na plan serialu Klan z rolą Barbary Mileckiej, można mnie było również zobaczyć w Komisarzu Alexie. Uczestniczyłam również w akcjach charytatywnych, gdzie w między czasie zagrałam m.in. w „Ja to mam szczęście” , „Cud Narodzin” , „Niebo” i wielu innych. Obecnie pracuję nad kilkoma nowymi projektami, których efekty będą widoczne w przyszłym roku.

Jaki będzie ten nadchodzący?

…Mam nadzieję, że przede wszystkim zdrowy… (uśmiech)
Tym samym z tego miejsca chciałabym życzyć wszystkim czytelnikom Moda i Ja wesołych Świąt Bożego Narodzenia w gronie najbliższych oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Aldona Orman, Foto: D.Rudzki, styl: pkaluza fashion, fryzury: DEGAŻERIA Mariola Witek

Aldona Orman, Foto: D.Rudzki, styl: pkaluza fashion, fryzury: DEGAŻERIA Mariola Witek

2018-03-14T08:42:42+00:0024 grudnia 2012|Gwiazdy|

Może zainteresuje Cię również: