AKURAT rusza w trasę i wydaje nową płytę

7 listopada nakładem wydawnictwa Mystic Production ukaże się najnowsza płyta zespołu Akurat pod tytułem: Akurat Gra Kleyffa i Jedną Kelusa.

Akurat, zespół ceniony za inteligentne, dowcipne i zaangażowane teksty, tym razem sięga do twórczości jednego ze swoich mistrzów – Jacka Kleyffa.

Piotr Wróbel, wokalista i gitarzysta Akurat, Kleyffa poznawał 3 razy. Pierwszy raz – w czasach Salonu Niezależnych – jako autora piosenek drugoobiegowych, które znał lepiej z wykonań na żywo różnych osób niż jakichkolwiek nośników. Drugi raz, kiedy nowy zespół Kleyffa – Orkiestra Na Zdrowie zdobył główną nagrodę na I Przystanku Woodstock w 1995 roku. Wtedy też Piotrek odkrył, że lider ONZ, którym był w tamtym czasie zafascynowany, i autor piosenek z lat 70. – Huśtawek, Źródła czy Telewizji – to ta sama osoba. Tym samym Kleyff ugruntował swoją pozycję wśród ulubionych autorów Piotra. Po raz trzeci zaś – ponad 10 lat później – gdy Akurat zaprosił Orkiestrę Na Zdrowie do zagrania wspólnej trasy, przy okazji której muzycy poznali się osobiście i zaprzyjaźnili.

Akurat zagrał Kleyffa po swojemu. Piosenki – wcześniej często w ogóle niewydane oficjalnie, znane głównie z przegrywanych kaset – tu nowocześnie zaaranżowane i wyprodukowane, przywodzą na myśl obudzony wulkan.

A tak mówi sam zespół: „Bardzo cieszymy się, że możemy twórczość Jacka Kleyffa zaprezentować tak, jak ją sami czujemy. Zależało nam, żeby piosenki Jacka, które niosą ogromny ładunek emocji, okrasić dynamiczną i dobrze wyprodukowaną muzyką. Cieszymy się, że możemy pokazać Kleyffa naszym fanom, którzy są średnio jedno pokolenie młodsi niż fani jego twórczości. Są piosenki, które powinno się pamiętać, a do tej kategorii doskonale pasują piosenki Jacka”

wykonawca: AKURAT
muzyka: AKURAT, Jack Kleyff, Jacek Osior
produkcja: Piotr Wróbel, Wojciech Żółty, Bartek Kapłoński
słowa: Jacek Kleyff, Jan Kelus,
wydawca: Mystic Production www.mystic.pl
management/koncerty: PEEF MUSIC www.peefmusic.pl, biuro@peefmusic.pl
premiera: 7 listopada 2012

Już miesiąc przed premierą zespół rusza w trasę promującą płytę. Na koncertach pojawi się kilka utworów z zapowiadanej płyty jak i przeboje z poprzednich pięciu.

04.10 czwartek – Kraków Lizard King
05.10 piątek – Lublin Graffiti
06.10 sobota – Częstochowa Teatr From Poland
07.10 niedziela – Mikołów Fraktal
12.10 piątek – Bielsko-Biała RudeBoy
20.10 sobota – Łódź Dekompresja
02.11 piątek – Wodzisław Śląski Szuflada
16.11 piątek – Gniezno Młyn
17.11 sobota – Gdynia Ucho
18.11 niedziela – Olsztyn Andergrant
23.11 piątek – Zabrze Wiatrak
24.11 sobota – Wrocław Łykend
07.12 piątek – Rzeszów Pod Palmą
08.12 sobota – Przemyśl Stary Browar

Podziel się wiadomością:

Polecamy również