Strona główna » Blog » Rusz się! Startuje aktywny tydzień z MOVE Week

Rusz się! Startuje aktywny tydzień z MOVE Week

Już po raz czwarty startuje MOVE Week – pierwsza inicjatywa kampanii „Polska Goni Europę”. Od 23 do 29 maja w 28 miastach w całej Polsce odbędzie się ponad 180 wydarzeń sportowych, które mają zachęcić Polaków do zwiększenia aktywności fizycznej i wspólnej zabawy. Imprezy zostaną poświęcone różnym dyscyplinom sportowym, a całości wydarzenia będą towarzyszyć liczne atrakcje.

Czym jest MOVE Week? Europejski Tydzień Ruchu to największa impreza sportowa o zasięgu europejskim, w której co roku bierze udział ponad milion osób. Jej celem jest zwiększenie aktywności fizycznej wśród młodzieży i dorosłych oraz zaprezentowanie korzyści, jakie wynikają z prowadzenia aktywnego trybu życia i regularnego uprawiania sportu.

Od 23 do 29 maja w 28 miastach w całej Polsce zostanie przeprowadzonych ok. 180 imprez sportowych dla dzieci i dorosłych. Imprezy będą się odbywać m.in. w Warszawie, Bytomiu, Jeleniej Górze, Sosnowcu, Lidzbarku, Wrocławiu, Wejherowie, Mrągowie, Świdnicy, Katowicach czy Kościelisku. Większość wydarzeń jest przeznaczona dla każdego, bez względu na wiek, np. „DLAinspiracji” w Warszawie, „Tydzień Ruchu dla Każdego! w Oleśnicy, „Mamo, tato – biegnij razem ze mną!” w Lidzbarku, „Orlik MOVE Week Drawsko” w Drawsku Pomorskim, „Rafting DLA każdego” w Bardzie czy też „Tydzień Sprawności Fizycznej” w Wałbrzychu. Niektóre imprezy są organizowane specjalnie dla uczniów szkół, np. „Szkolny Maraton Sportowy” w Jeleniej Górze czy „Dzień Aktywności Zespołu Szkół Społecznych w Chocieszowie”.

W ramach Europejskiego Tygodnia Ruchu zostaną przeprowadzone liczne konkursy i gry w różnych dyscyplinach sportowych: biegach, rajdach rowerowych, towarzyskich meczach piłki nożnej, meczach tenisa ziemnego, minigolfie, zawodach frisbee, triathlonie, rozgrywkach piłki siatkowej, mini rajdach na rolkach czy wake boardzie. Całości wydarzenia będą towarzyszyć pikniki oraz gry i zabawy dla najmłodszych.

Lista miast i wydarzeń dostępna jest na stronie: http://poland.moveweek.eu/

MOVE Week

Europejski Tydzień Ruchu oficjalnie otwiera ogólnopolską kampanię sportową „Polska Goni Europę”, która potrwa do 11 listopada 2016 roku. „Polska Goni Europę” to inicjatywa, która ma zachęcić Polaków do zwiększenia aktywności fizycznej przez wspólną rywalizację. Kampania startuje 23 maja i jest pierwszą z pięciu edycji kampanii społecznej „Polska Goni Świat”, której finał jest zaplanowany na 2020 rok.
W ramach I edycji kampanii „Polska Goni Europę” od maja do listopada w całej Polsce zostaną przeprowadzone konkurencje pod hasłem „Zdobywanie krajów Unii Europejskiej”. Uczestnicy będą rywalizować w biegu indywidualnym, konkurencji grupowej i firmowej, w dwóch dyscyplinach sportowych: biegach i jeździe na rowerze. Kampania ma zachęcić Polaków do wyjścia z domu i podjęcia wspólnego wyzwania jakim jest „zdobycie Europy”. W jaki sposób uczestnicy mogą ją zdobyć? Każda konkurencja polega na zdobywaniu krajów Unii Europejskiej, które symbolizują gwiazdki, trafiające na wspólne konto uczestników po ukończeniu danego etapu. Aby „zdobyć całą Europę” uczestnicy muszą działać razem – dopiero po uzyskaniu 12 odznaczeń zdobędą oni flagę Unii Europejskiej – synonim wspólnego „zdobycia Europy”.
W konkurencjach może wziąć udział każdy – zarówno amator, jak i profesjonalista. Podjąć wyzwanie można również w każdej chwili – głównym celem kampanii jest umiejętność działania razem i zmotywowanie Polaków do zwiększenia aktywności fizycznej.
Patronami honorowymi 5-letniej ogólnopolskiej kampanii społecznej „Polska Goni Świat” są Polski Komitet Olimpijski, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz międzynarodowa organizacja ISCA – International Sport and Culture Association. W kampanię zaangażowanych jest też wielu znanych sportowców m.in. Paweł Korzeniowski, Radosław Kawęcki, Katarzyna Bachleda – Curuś, Paweł Bernas, Kacper Adam czy Rafał Wilk.

2016-05-24T07:56:02+00:0024 maja 2016|Styl życia|