Aktor z licencją na chowanie

„Dzień świstaka” (1993) i „Między słowami” (2003) to tytuły, za które kochamy Billa Murraya najbardziej. Czy dołączy do nich kolejny? Przekonamy się już 22 października, kiedy „Aż po grób” trafi do kin.

Bill Murray, tak jak można się spodziewać po tej klasy aktorze, genialnie gra właściciela firmy pogrzebowej. Gdy interes w branży podumiera, a pojawia się klient, który chce wyprawić pogrzeb za życia i płaci gotówką, Frank Quinn (Bill Murray) nie waha się ani chwili. Bez mrugnięcia okiem organizuje imprezę pogrzebową za życia zleceniodawcy ( w tej roli zdobywca Oscara Robert Duvall). Ta historia wydarzyła się naprawdę. To był Woodstock tamtych czasów, bo na tę niecodzienną stypę zjechało ponad 14 tysięcy ludzi!

W filmie, który jest koprodukcją TVN, obok Billa Murraya wystąpili również Robert Duvall („Czas apokalipsy”, „60 sekund”) i Sissy Spacek („Prosta historia”, „Za drzwiami sypialni”). Innym polskim akcentem jest muzyka Jana A.P. Kaczmarka („Marzyciel”, „Spotkanie”).

„Aż po grób” – czarna komedia nie dla sztywniaków, od 22 października w kinach! (więcej o filmie, aktorach, historii… w naszym serwisie).

Podziel się wiadomością:

Polecamy również