zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » ABBA The Show – niezwykłe show w katowickim Spodku!

ABBA The Show – niezwykłe show w katowickim Spodku!

Legenda, historia muzyki i pop kultury. Nieśmiertelne przeboje, kultowe białe kombinezony i buty na koturnach. Grupa, której za powrót na scenę oferowano podobno bilion dolarów! Nie skusili się. ABBA razem nie zagra, na szczęście mamy ABBA The Show – wyjątkowy „tribute band” z własnym charakterem, a jednocześnie „najlepsza Abba od czasów Abby”, co potwierdza oficjalny Fan Club Abby, co potwierdził także wczorajszy koncert w katowickim Spodku.

Koncert ABBA The Show – The Ulitmate Tribute to Abba osiągnął globalny sukces. Do tej pory grupa zagrała dla ponad 2 mln fanów w 37 krajach! Każdy występ to wielkie wydarzenie. W zespole występuje dwóch muzyków z oryginalnego zespołu – perkusista Roger Palm oraz saksofonista Ulf Andersson. Na scenie dzielą i  dwie fenomenalne szwedzkie wokalistki: Katja oraz Camilla, która jeszcze jako mała dziewczynka śpiewała w chórkach ABBY! W Katowicach wystąpiły z nimi… uczennice i uczniowie Szkoły Muzycznej im. Karola Fitelberga w Chorzowie. Występ małych artystów i jego przyjęcie przez publiczność – rewelacyjne! Obydwie wybrane nie tylko ze względu na swoje talenty wokalne, ale i zdumiewające podobieństwo do wokalistek Abby i charakterystyczny angielski ze szwedzkim akcentem. Kolejna ciekawostka – gościem specjalnym w ramach całej produkcji jest Narodowa Orkiestra Symfoniczna z Londynu pod batutą rewelacyjnego Matthew Freemana. Dyrygenta, który zaproszony do współpracy, nie wiedział nawet o istnieniu takiego zespołu, jak ABBA! Na konferencji prasowej przed koncertem tłumaczył rozbawiony, że w czasach świetności Abby, zajmowały go raczej takie nazwiska, jak Bach, Mozart… skądinąd też dobrze znane.

Mamma Mia, Dancing Queen, Lay All Your Love On Me, The Winer Takes It All, Voulez-Vous, Chiquitita, I Have A Dream – długo można by wymieniać nieśmiertelne przeboje, przy których na płycie Spodka bawiły się dosłownie całe pokolenia. Wnuczka, obok mamy, a nawet babci! Nie tańczyli chyba tylko ochroniarze, ale im można to w końcu wybaczyć. Wspaniała atmosfera zabawy to również ogromna zasługa – poza samymi dźwiękami! – wspaniałego kontaktu z publicznością, zaraźliwej energii, autentycznej radości, jaką emanują ze sceny Katja i Camilla. Do tego efekty specjalne, feeria barw i konfetti wystrzeliwane ponad głowami tańczącej publiczności! Całość to po prosty tytułowy The Show w najlepszym wydaniu.

Przed Wami jeszcze koncerty we Wrocławiu i w Gdańsku. Jeżeli nie wykupiono wszystkich biletów, nie wahajcie się ani chwili. Taki show – ABBA The Show! – nie trafia się w życiu zbyt często.

Andrzej Kwaśniewski

[nggallery id=4362]

Zobacz również:
Fotorelację z drugiej części koncertu ABBA The Show

2018-03-14T08:25:02+01:007 marca 2013|Gwiazdy, Kultura|

Może zainteresuje Cię również: