6 zasad bezpieczeństwa dla kobiet. Sprawdź, jak bezpiecznie wracać do domu

Strona główna » Blog » 6 zasad bezpieczeństwa dla kobiet. Sprawdź, jak bezpiecznie wracać do domu

6 zasad bezpieczeństwa dla kobiet. Sprawdź, jak bezpiecznie wracać do domu

Nie trzeba być mistrzynią sztuk walki, żeby wyjść cało z sytuacji zagrożenia. Zbliża się wiosna, która będzie sprzyjać wyjściom na miasto i wieczornym powrotom. Policjantka przedstawia zasady, o których kobiety nie mogą w tym czasie zapominać. Bezpłatny warsztat nt. temat odbędzie się również w Jeleniej Górze w Nowym Rynku.

 

Zdaniem funkcjonariusza policji, podstawową zasadą samoobrony jest unikanie zagrożenia – zarówno niebezpiecznych miejsc, jak i podejrzanych osób: – Gdy jednak grozi nam niebezpieczeństwo zachowajmy zimną krew, a w razie możliwości uciekajmy. Zapamiętajmy wygląd napastnika i od razu zgłośmy się na policję. Jeżeli instynkt podpowiada nam, że musimy się bronić, zróbmy to – mówi st. sierż. Beata Sosulska-Baran, funkcjonariusz KMP w Jeleniej Górze. – Warto o tym pamiętać zwłaszcza teraz, gdy wraz z nadejściem wiosny będziemy więcej czasu spędzali na zewnątrz – dodaje.

 

Z tego względu 14 marca w Jeleniej Górze w galerii Nowy Rynek odbędą się bezpłatne warsztaty „Jak się bronić przed napastnikiem”. Policjantka wyjaśni, jak sobie radzić w sytuacjach zagrożenia i co zrobić, by zwiększyć szanse na bezpieczny powrót do domu.

 

6 podstawowych zasad bezpieczeństwa przedstawia st. sierż. Beata Sosulska-Baran z KMP w Jeleniej Górze:

 

1. Zwracajmy uwagę na ścieżki, którymi się poruszamy. Unikajmy ciemnych uliczek, parków, miejsc o złej reputacji. Wybierajmy ciągi komunikacyjne oświetlone
i monitorowane.

 

2. Nie decydujemy się na rozmowę nieznanymi osobami. Nie wsiadajmy do obcego samochodu. Słysząc propozycję „Podwieźć cię do domu” możemy odpowiedzieć tylko w jeden sposób – „Nie”.

 

3. Utrzymujemy bezpieczną odległość od ludzi, których zamiarów nie jesteśmy pewne. Dystans jest również cenny w przypadku bezpośredniego zagrożenia – aby go utrzymać użyjmy parasola lub gałęzi.

 

4. W sytuacji wzywania pomocy używajmy donośnego i stanowczego głosu. Miejmy zawsze przy sobie naładowany telefon, tak by w razie potrzeby bez trudu zadzwonić po pomoc.

 

5. Do ewentualnej obrony wykorzystajmy podstawowe elementy garderoby: torebkę, parasolkę, a nawet buty – nadeptując napastnikowi obcasem na stopę sprawimy, że będzie zdezorientowany i zaskoczony, przez co zyskamy czas na ucieczkę.

 

6. Za wszelką cenę zachowajmy równowagę i nie dajmy się przewrócić. Jeżeli znajdziemy się jednak na ziemi przybierzmy odpowiednią pozycję – skulmy się już na ziemi, osłońmy głowę rękami.

 

Beata Sosulska-Baran, starszy sierżant KMP w Jeleniej Górze będzie gościem Strefy Kobiet w Nowym Rynku w Jeleniej Górze – 14 marca o godzinie 18.00. Uczestniczki będą mogły również wygrać metamorfozę o wartości 1000 zł. Stylistka zaprosi laureatkę na indywidualne zakupy i przedstawi trzy propozycje stylizacji – biznesową, casualową
i wieczorową.
Wstęp wolny.

 

Strefa Kobiet w Nowym Rynku

14 marca 2017 r., godz. 18.00

Nowy Rynek, poziom +1 – Jelenia Góra, ul. Podwale 25

Wstęp wolny – zapraszamy!

 

2018-03-14T04:01:58+00:00 11 marca 2017|Świat Kobiet|

Zostaw komentarz