Strona główna » Blog » 5 produktów, które trzeba jeść, żeby mieć zdrową skórę

5 produktów, które trzeba jeść, żeby mieć zdrową skórę

Niskie temperatury, porywisty wiatr i mróz niekorzystnie wpływają na kondycję skóry. Nie tylko jest ona narażona na odmrożenia, ale także na przesuszenie. Kluczowe znaczenie w codziennej pielęgnacji mają odpowiednie kosmetyki. Warto jednak zauważyć, że nawet te najlepsze nie będą w stanie pomóc bez odpowiedniej diety. Pozbawiona witamin i składników odżywczych skóra traci kondycję i staje się podatna na uszkodzenia. Chcesz tego uniknąć? Dowiedz się, jakie 5 produktów koniecznie musisz prowadzić do menu.

Czerwona papryka

Uwielbiasz pomidory? Warto jednak zainteresować się innym czerwonym warzywem – papryką. Dlaczego? Wszystko ze względu na ogromną zawartość witaminy A. Składnik ten ma zbawienny wpływ na skórę. Przede wszystkim wzmacnia włókna kolagenowe spowalniające proces starzenia i dotleniania skóry. Według lekarzy witamina działa także ochronnie na błony śluzowe wewnątrz organizmu.

Orzechy

Równie zbawienny wpływ na skórę co witamina A ma także witamina E (niekiedy nazywana jest witaminą młodości). W jakich produktach jej szukać? Na pewno w orzechach – zarówno tych jedzonych „na surowo”, jak i w postaci produktów takich jak masła orzechowe. Zawarta w nich witamina E, popularny przeciwutleniacz, opóźnia proces starzenia się skóry oraz wpływa na wzrost jej elastyczności. Dodatkowo dostarcza składników odżywczych do komórek skóry, przez co ta szybciej się regeneruje. Dostarczanie organizmowi witaminy E zapobiega też tzw. pajączkom, czyli pękającym naczyniom krwionośnym. 

Kasza gryczana

Wzmacniająco oraz zapobiegająco zmarszczkom działa również często pojawiający się w różnego rodzaju suplementach diety krzem. Jego źródłem jest m.in. rzadko goszcząca na polskich stołach kasza gryczana. Częste jedzenie kaszy (bez względu na to, czy będzie składnikiem sałatek, czy dodatkiem do obiadu) pozwala dostarczyć organizmowi niezbędnego krzemu, który oprócz uelastycznienia skóry ma także właściwości antycellulitowe oraz przeciwzapalne.

Awokado

Awokado to obecnie najpopularniejszy produkt z gatunku superfood. W tym niewielkim owocu można znaleźć takie składniki jak wspominane już witaminy A i E, a także kwas foliowy (zalecany kobietom w ciąży) oraz potas, który wpływa na układ nerwowy i reguluje pracę serca. W awokado występują też nienasycone kwasy tłuszczowe i to ze względu na ich zbawienny wpływ na skórę warto mieć ten owoc na uwadze – zdrowe kwasy tłuszczowe poprawiają jej nawilżenie.

Ryby

O rybach i ich wpływie na organizm powiedziano już wiele. Rzadko jednak podkreśla się ich zbawienny wpływ na skórę. Zawarty w rybach cynk jest po części przeciwutleniaczem, przez co działa m.in. odbudowująco. To szczególnie ważne latem oraz zimą, kiedy narażona jest ona na szkodliwe działanie wiatru i temperatury. Ponadto cynk stosowany jest także w diecie przeciwzmarczkowej.

2018-01-16T13:10:16+00:0016 stycznia 2018|Porady|

Może zainteresuje Cię również: