Strona główna » Blog » 4 sposoby depilacji – który z nich jest najskuteczniejszy?

4 sposoby depilacji – który z nich jest najskuteczniejszy?

Ile razy zastanawiałaś się nad tym, w jaki sposób skutecznie pozbyć się niechcianych włosków ze swojego ciała? Kobiety szukają szybkich i trwałych sposobów depilacji, które pozwolą im na długo cieszyć się idealnie gładką skórą. Chyba nikogo to nie dziwi, wszak piękna skóra to wizytówka zadbanej kobiety.

 

Jednym z najpopularniejszych sposobów depilacji jest golenie maszynką. To prosta i szybka metoda, która pozwala pozbyć się włosków praktycznie bezboleśnie i w każdej chwili. Minusem golenia maszynką jest krótkotrwały efekt, który często kończy się podrażnieniami, rankami czy nieestetycznymi krostkami. Niestety, już po paru dniach (1-3) musimy powtarzać czynność, a włoski odrastają mocniejsze i z większą intensywnością.

 

Kolejną metodą depilacji jest wosk. To rozwiązanie bardziej skuteczne i pozwala na usunięcie włosków wraz z cebulką. Efektem jest idealnie gładka skóra przez kilka tygodni. Na czym dokładnie polega depilacja woskiem? Na ciało zostaje położony gorący wosk, który przedostaje się aż do mieszków włosowych. Po chwili zastyga, tworząc zwartą masę. Włoski znikają po energicznym zerwaniu wosku z naszej skóry. Depilacja woskiem jest bardzo popularna, zwłaszcza w okolicach intymnych. Na samym początku może być nieco bolesna. Z każdym kolejnym wykonanym zabiegiem odczuwamy mniejszy dyskomfort, a włoski odrastają rzadsze i delikatniejsze.

 

Trzecią metodą depilacji jest depilacja laserowa. Jej skuteczność sięga nawet 90% – 95%. Zapewnia trwałe usunięcie owłosienia niemal z każdej okolicy ciała. Cały zabieg powtarzany jest w kilku seriach mniej więcej co 8-10 tygodni. Ilość przeprowadzonych sesji ustalana jest indywidualnie z kosmetologiem. Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie próby laserowej, aby dobrać odpowiednie parametry urządzenia. Depilacja laserowa z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularna. Wykonanie całej serii zabiegów jest mniej kosztowne niż wydatki przeznaczone na maszynki, kremy i woski w ciągu kilku lat, a jej efektywność jest najlepsza spośród wszystkich metod depilacji.

 

Czwartą alternatywną metodą depilacji są kremy, pianki i żele. Możemy je kupić w każdej drogerii. Ich działanie skupione jest na reakcji chemicznej, która zachodzi w naszych włosach przy działaniu soli kwasu tioglikowego. Substancja ta rozpuszcza zawartą w nich keratynę, tym samym powodując osłabienie włosa, złamanie i bezbolesne usunięcie przy pomocy szpatułki. Podobnie jak przy użyciu wosku, po zastosowaniu kremów do depilacji włoski odrastają delikatniejsze. Efekty utrzymują się zwykle do 10 dni.

 

Jak widać, możliwości jest wiele i to od nas zależy, jaką metodę zdecydujemy się wybrać. Każda z nich ma swoje plusy i minusy, jednak chcąc uzyskać najbardziej trwałe efekty dobrze jest przemyśleć temat związany z depilacją laserową. To ona pozwala zapomnieć o goleniu raz na zawsze i uzyskać piękną, gładką skórę bez podrażnień.

2018-03-14T03:13:14+00:0020 lutego 2018|Uroda|