fotodepilacji

4 pytania o fotodepilacji, które zawsze chciałaś zadać

Marzysz o idealnie gładkiej skórze bez częstego sięgania po maszynkę? Z pewnością nie raz zastanawiałaś się zatem nad fotodepilacją, uważaną za jeden z najskuteczniejszych i najwygodniejszych sposobów walki z niechcianym owłosieniem. Przedstawiamy Ci 4 pytania i odpowiedzi, które przybliżą Ci tajniki tego zabiegu – sprawdź, czy to coś dla Ciebie!

Czy po zakończonej serii zabiegów skóra będzie gładka już na zawsze?

Choć przeglądając oferty fotodepilacji z pewnością nie raz trafiłaś na informację o „efekcie na stałe”, w rzeczywistości nie jest to jednak zgodne z prawdą. Usuwanie owłosienia laserem może sprawić, że włoski staną się słabsze, cieńsze i rzadsze – a dzięki temu będą odrastać wolniej. Dla podtrzymania tego efektu będziesz jednak musiała powtarzać zabieg co pewien czas – najczęściej będzie to koniecznie co kilka miesięcy lub dwa razy w roku. Z pewnością jest to zatem znacznie trwalszy efekt niż w przypadku innych sposobów depilowania – nie można go jednak nazwać stałym.

Czy fotodepilację można wykonywać tylko w profesjonalnych salonach?

Czytając o fotodepilacji, natrafiałaś jedynie na reklamy takiej usługi wykonywanej w profesjonalnych salonach kosmetycznych? Spokojnie – możesz też wykonać ten zabieg samodzielnie we własnym domu, korzystając ze specjalnego depilatora IPL do użytku domowego. Choć koszt zakupu takiego urządzenia jest wysoki (może sięgać nawet kilku tysięcy), szybki Ci się zwróci i w dalszej perspektywie okaże się niższy niż koszt kilku lub kilkunastu sesji u kosmetyczki.

fotodepilacji/span>

Czy do zabiegu fotodepilacji trzeba się specjalnie przygotować?

Oczywiście – to właśnie od odpowiedniego przygotowania zależy skuteczność zabiegu i jego końcowy efekt. Oto wskazówki, których powinieneś przestrzegać przed przystąpieniem do depilowania laserem:

– przez 2 do 4 tygodni unikaj wystawiania skóry na działanie intensywnego słońca i całkowicie zapomnij o opalaniu,

– przez 2 tygodnie wyeliminuj wszystkie składniki, które mogą uwrażliwiać skórę na światło – takie jak np. piżmo ambretowe, najróżniejsze olejki eteryczne czy pochodne kwasu salicylowego,

– przez około miesiąc przed zabiegiem nie usuwaj włosków metodami mechanicznymi (depilatorem elektrycznym, pastą cukrową czy woskiem). Możesz je jednak golić maszynką,

– przez 3 tygodnie wcześniej unikaj kontaktu skóry z chlorem, peelingami chemicznymi czy innymi zabiegami, które mogą ją podrażnić.

fotodepilacji

Czy zabieg laserem będzie bolesny?

Depilacja laserowa jest uważana z jeden z najmniej bolesnych sposobów usuwania niechcianego owłosienia z ciała. Nie oznacza to jednak, że podczas zabiegu nie będziesz czuć kompletnie nic – najpewniej poczujesz przez moment nagłe uderzenie ciepła oraz ewentualnie lekkie pieczenie, jak po ukąszeniu komara. Jedno jest pewne – dyskomfort będzie znacznie mniejszy niż w przypadku zabiegu mechanicznym depilatorem. Wszystko zależy jednak od Twojej indywidualnej odporności na ból oraz od tego, jaką część ciała depilujesz – niektóre z nich są bardziej ukrwione, a przez to ich depilacja może być bardziej odczuwalna.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również