25. WIOSNA FILMÓW – informacje, program, wideo!

Znany jest już cały PROGRAM Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW, który odbędzie się w Warszawie w dniach 5 – 14 kwietnia. Festiwal będzie odbywał się w dwóch warszawskich kinach studyjnych: Amondo oraz Elektroniku.

Właśnie ruszyła również sprzedaż biletów w kinie Amondo. Bilety na festiwal można kupować zarówno przez Internet jak i w kasach obu kin.

Jak co roku na widzów czeka sporo wrażeń filmowych. W programie WIOSNY FILMÓW znajdzie się 60 filmów, z czego ponad 20 to polskie premiery i przedpremiery. Przewidziane są również spotkania z twórcami.

Bilet na każdy seans to koszt 12 złotych.

Swoją polską premierę podczas festiwalu będzie mieć dramat „Trafikant„, w którym jedną ze swoich ostatnich ról zagrał wybitny aktor Bruno Ganz. To oparta na bestsellerowej powieści autorstwa Roberta Seethalera wzruszająca historia niezwykłej przyjaźni młodego chłopaka z twórcą psychoanalizy Zygmuntem Freudem na tle okupowanego przez nazistów Wiednia. Film nominowany był w czterech kategoriach do Austriackich Nagród Filmowych 2019. Tę premierę widzowie będą mogli zobaczyć w Amondo.

25 WIOSNA FILMÓW

Kolejną polską premierą w kinie Amondo będzie polski dokument „Pani na Korczewie„. Opowieść o Beacie Ostrowskiej – Harris, spadkobierczyni niegdyś magnackiej fortuny, która podczas wojny jako dziecko opuściła Polskę z rodzicami. Po 50 latach wróciła z emigracji wraz ze swoją angielską rodziną i odzyskiwała mozolnie resztki majątku: zdewastowany pałac i zarośnięty park, zabudowania gospodarcze oraz skradzione listy Norwida do jej prababki Joanny Kuczyńskiej, adresatki wiersza „Pani na Korczewie”.

Wśród premier, które będzie można zobaczyć w kinie Elektronik m.in. zdobywca Złotego Niedźwiedzia na ostanim Berlinale – dramat „Synonimy„, najnowszy film Floriana Henckela von Donnersmarcka, reżysera głośnego „Życia na podsłuchu” – „Obrazy bez autora”, najnowszy film z Catherine Deneuve oraz jej córką Chiarą Mastroianni – „Pamiątki Claire Darling” oraz komedia kryminalna w stylu powieści Agathy Christie – „Tajemnica Henriego Picka”.

Przedpremierowo na festiwalu będzie można zobaczyć m.in. francuski dramat wojenny „Ocalić i zginąć„. Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami przebój kin francuskich 2018 ze znakomitą rolą gwiazdy ,,Yves Saint Laurenta” i „Obietnicy poranka” Pierre’a Niney’a.

Przed premierą kinową widzowie WIOSNY FILMÓW zobaczą także francusko – turecką koprodukcję „Dzika grusza„. Film prezentowany był m.in. w Konkursie Głównym MFF w Cannes 2018, a także na festiwalach w Gandawie, Oslo, Sewilli i Jerozolimie.

Kolejną przedpremierą będzie głośny rumuński film w reżyserii Radu Jude „Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy„, który był kandydatem do Oscara i zdobył w Karlowych Warach Kryształowy Glob oraz nagrodę Label Europa Cinemas dla najlepszego filmu europejskiego.

Pełny program oraz opisy filmów prezentowanych podczas tegorocznej WIOSNY FILMÓW dostępne są na stronie festiwalu http://www.wiosnafilmow.pl oraz na stronach kin: ELEKTRONIK http://kinoelektronik.pl i AMONDO http://kinoamondo.pl

ORGANIZATOREM 25. FESTIWALU FILMOWEGO WIOSNA FILMÓW
jest
Fundacja Działań Artystycznych i Filmowych „Ruchome Obrazy”.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również